nauczyciel_12

Adrian Urban

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Jestem nauczycielem w-f z 10 – letnim stażem pracy. Po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim od razu wiedziałem, że w przyszłości chciałbym pracować z dziećmi lub młodzieżą.

Ze swojej pracy czerpię dużo satysfakcji. Staram się nawiązywać partnerskie relacje z swoimi uczniami tak, by zajęcia wychowania fizycznego były dla nich nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością. W realizowaniu swoich codziennych zadań nie ograniczam się jedynie do przekazania niezbędnych treści z zakresu nauczanego przez mnie przedmiotu.

Dbam o to, by poprzez moje aktywne uczestnictwo  w zajęciach, uczniowie dostrzegali potrzebę dbania o swoją kondycję fizyczną, od której zależy stan naszego zdrowia i samopoczucie, zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej. Osobiście uważam, że w pracy nauczyciela bardzo istotną cechą jest obiektywizm toteż staram się w sobie tę cechę nieustannie doskonalić. Praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych ale to, czego na bieżąco można nauczyć się od swoich wychowanków, jest wartością bezcenną. Stąd nie wyobrażam sobie, abym mógł wykonywać jakikolwiek inny zawód. Posiadam dodatkowe kwalifikacje w postaci kursów: instruktora nauki jazdy, instruktora pływania, instruktora piłki nożnej, uprawnienia w zakresie ratownictwa wodnego (ratownik WOPR), a także kurs opiekuna kolonii i wycieczek szkolnych.

Prywatnie jestem mężem i ojcem 8-letniej Poli. W wolnym czasie zajmuję się przydomowym ogrodem. Ponadto, jestem pasjonatem jazdy na rowerze, pływania i motoryzacji. Kocham też podróże dlatego jeżeli czas mi tylko na to pozwala, wspólnie z rodziną zwiedzamy nowe zakątki.

Pozostała kadra