Anna G zdjęcie

Anna Gierach

NAUCZYCIEL JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku filologia germańska (studia licencjackie stacjonarne), absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II o kierunku filologia germańska (studia stacjonarne magisterskie), absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu o kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne (studia podyplomowe).

Po zakończeniu studiów magisterskich podjęłam pracę w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie na stanowisku nauczyciel j. niemieckiego i trwa ona do dziś. Obecnie oprócz nauczania j. niemieckiego jestem wychowawcą w klasie 2 a i uczę edukacji wczesnoszkolnej.

Moja przygoda z j, niemieckim rozpoczęła się już w gimnazjum, wtedy to moja nauczycielka “zaraziła” mnie swoją pasją i zdecydowałam się właśnie na te studia. Oczywiście jako germanista mogłam zostać tłumaczem, ale ponieważ bardzo lubię dzieci zdecydowałam się pójść drogą nauczyciela. Początkowo pracowałam ze starszą młodzieżą ucząc ich jak porozumiewać się w j. niemieckim. Od trzech lat Szkoła Podstawowa u Skłodowskiej daje możliwość nauki j. niemieckiego od pierwszej klasy. Jest to głównie nauka przez zabawę. Wszyscy uczniowie dobrze się bawią, ucząc się przy tym nowych słów i zwrotów. Dzieci w okresie wczesnoszkolnym mają łatwość przyswajania nowych rzeczy. Myślę, że nauka dwóch języków obcych zaowocuje w dorosłym życiu.
Od roku dodatkowo nowym wyzwaniem jest praca jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, która sprawia mi wiele radości. Uczymy się razem pisać, czytać, liczyć, śpiewać- nabywamy podstawowe i niezbędne do dalszego kształcenia wiadomości i umiejętności. Najbardziej uwielbiamy zajęcia plastyczno-techniczne

Pozostała kadra